Kjell Karstein Øvereng utnevnt til æresmedlem
- Øivind Bakken
- 14. okt.
- 1 min lesing
Ved Norges kirkesangforbunds landsmøte på Lillestrøm 29. august 2025 ble Kjell Karstein Øvereng utnevnt til æresmedlem. Kjell har i alle år vært en fantastisk ambassadør for Norges kirkesangforbund og for kirkesangen.

Kjell var medlem av sentralstyret i Norges kirkesangforbund fra 1997 til 2009. I mange år var han sekretær. Han var også web-ansvarlig da organisasjonen fikk sine første nettsider. På denne tiden ble så å si alt arbeid i organisasjonen gjort på dugnad. Mye av dette falt på sekretæren.
Kjell var et styremedlem som det ble lyttet til. Mens han var i sentralstyret, tok han initiativ til å opprette Davidsharpen, Norges kirkesangforbunds høyeste utmerkelse for skapende og utøvende kirkemusikk.
Kjell har også i mange år vært engasjert i organisasjonen på bispedømmeplan gjennom Norges kirkesangforbund – Nord Hålogaland. Samtidig med organisasjonsarbeidet har Kjell også virket som organistvikar. Han har nå også i mange år vært dirigent for Finnsnes kantori.
Med æresmedlemskapet følger det et diplom og et ikon, malt av Rigmor Amundsen, med tittelen «Davidsharpen», den samme tittelen som utmerkelsen som Kjell hadde ideen til.
Norges kirkesangforbund gratulerer med utmerkelsen!
Kommentarer